Jelentkezési lap ökogyülekezeti címre

A jelentkezési lap itt tölthető le.

Az ökogyülekezetek önkéntes alapon betartják az alábbi alapvető célokat:

ISTENTISZTELET

1. A közösség megünnepli a Teremtés hetét (szeptember utolsó vasárnapjától kezdődő hét).

2. Egy évben legalább egyszer szabadtéri alkalmat (áhítatot, közös imádságot, éneklést) tartanak.

3. Rendszeresen imádkoznak a teremtett világ megőrzéséért, amely része az istentiszteletnek.

GYÜLEKEZETI KÖZÖSSÉG

1. Hivatali ügyekben döntően csak újrahasznosított papírt használnak.

2. Elsősorban elektronikus levelezést folytatnak, a levelezésben felhívják a figyelmet a felesleges nyomtatás elkerülésére.

3. Közösségi rendezvényeken jelentősen csökkentik a műanyag flakonok, eldobható műanyag poharak és műanyag tányérok használatát, és a helyi termékeket pl. házi sütemény, saját készítésű gyümölcslé, szörp stb. részesítik előnyben.

4. Amennyiben van kertje a közösségnek, akkor részt vesz a természetes génbank megőrzésében. Igyekeznek részt venni a kistermelőket és fogyasztókat összekötő Egyháztáji  vagy Templomkert programban.