Jelentkezés ökogyülekezeti címre 2016.

Az adatlap kitöltésével lehet jelentkezni ökogyülekezeti címre.

Alapvető célkitűzések.

Istentisztelet

1. A közösség megünnepli a Teremtés hetét (szeptember utolsó vasárnapjától kezdődő hét).
  2. Egy évben legalább egyszer szabadtéri alkalmat (áhítatot, közös imádságot, éneklést) tartanak.
  3. Rendszeresen imádkoznak a teremtett világ megőrzéséért, amely része az istentiszteletnek.

Gyülekezeti közösség

1. Hivatali ügyekben döntően csak újrapapírt használnak, lehetőleg kétoldalas nyomtatásban.
  2. Elsősorban elektronikus levelezést folytatnak, a levelezésben felhívják a figyelmet a felesleges nyomtatás elkerülésére.
  3. Közösségi rendezvényeken jelentősen csökkentik a műanyag flakonok, eldobható műanyag poharak és műanyag tányérok használatát, és a helyi termékeket pl. házi sütemény, saját készítésű gyümölcslé, szörp stb. részesítik előnyben.
  4. Amennyiben van kertje a közösségnek, akkor részt vesz az őshonos, tájjellegű fajták, a természetes génbank megőrzésében.
  5. Igyekeznek részt venni a kistermelőket és fogyasztókat összekötő Egyháztáji (http://www.egyhaztaji.hu) vagy Templomkert programban.

Az ökogyülekezeti címre az alábbi jelentkezési lap kitöltésével és aláírásával lehet jelentkezni. A *-gal megjelölt kérdések kitöltése kötelező.

Jelentkezési lap

Beküldési cím:

MRE Ökogyülekezeti Mozgalom

1146 Budapest, Abonyi u. 21.

Jelentkezési határidő: 2016. szeptember 11.

Az ökogyülekezeti címek átadására a Teremtés Hetén (szeptember utolsó vasárnapjától kezdődő héten) kerül sor.