Ökogyülekezeti cím 2016.

Az ökogyülekezeti címre olyan keresztyén gyülekezetek, egyházi közösségek, és intézmények jelentkezhetnek, akik önkéntes működésükkel, szemléletükkel aktívan tesznek a teremtett világ megóvásáért.

Az ökogyülekezetek önkéntes alapon betartják az alábbi alapvető célokat:

Alapvető célkitűzések.

Istentisztelet

1.A közösség megünnepli a Teremtés hetét (szeptember utolsó vasárnapjától kezdődő hét).

2.Egy évben legalább egyszer szabadtéri alkalmat (áhítatot, közös imádságot, éneklést) tartanak.

3.Rendszeresen imádkoznak a teremtett világ megőrzéséért, amely része az istentiszteletnek.

Gyülekezeti közösség

1.Hivatali ügyekben döntően csak újrapapírt használnak.

2.Elsősorban elektronikus levelezést folytatnak, a levelezésben felhívják a figyelmet a felesleges nyomtatás elkerülésére.

3.Közösségi rendezvényeken jelentősen csökkentik a műanyag flakonok, eldobható műanyag poharak és műanyag tányérok használatát, és a helyi termékeket pl. házi sütemény, saját készítésű gyümölcslé, szörp stb. részesítik előnyben.

Az Ökogyülekezeti címre az alábbi jelentkezési lapon lehet pályázni 2016. szeptember 11-ig.

Jelentkezési lap