Ökogyülekezeteink életéből - V. rész

Vannak egyházi közösségek, akik tudatosan törekszenek egy fenntarthatóbb életmód megvalósítására, ennek hitbeli megélésére is, bevált jó gyakorlataikat szívesen megmutatják másoknak is. Nem könnyű feladat a fogyasztói társadalom sugallta értékrenddel szemben mértékletességet hirdetni, az ember és környezet viszonyrendszerét biblikus alapokon szemlélni, kilépni a komfortzónából a megszokások és kényelmi szolgáltatások helyett. Akadályokkal teli utak ezek, botladozó lépésekkel, mégis óriási érték már önmagában a feladat felvállalása, a változtatásra való törekvés is.
Ökogyülekezeteket bemutató sorozatunk záró részében a Budai Református Gyülekezet teremtésvédelmi tevékenységébe nyerhetünk bepillantást.

 

budai th2020 2

Bár kutyavásárt csak egyszer tartottak Budán, de kézműves, termelői portékákát többször is lehet találni a Szilágyi Dezső téri gyülekezet családi napjain, ahol használt holmikat is gyűjtenek, hogy határon túli oktatási intézmények és gyülekezetek tagjai örüljenek neki. A mamakörben megosztják egymással környezet tudatos jó gyakorlataikat, a gyülekezet Csillagvirág bölcsődéjében már a kicsik is megtanulják, hogy vigyázzanak a teremtett világra. A kézzel készített takarók, házi lekvárok nemcsak az alkotóknak jelentenek sokat, hanem a felhasználóknak is. A szabadtéri istentiszteletek, kirándulások, közös étkezések mind arra fókuszálnak, hogy felelősséggel éljenek és óvják, amit rájuk bízott Isten. A templom előtt virágból kiültetett igével üzenik mindenkinek: „Jó az Úr.”  
 
A közösség éves ökogyülekezeti tevékenységéről beszámolót itt és itt olvashatnak.
 
Ismertető és képek forrása: Fördős Kata
 

 

Felelősséggel tartozol Te is a teremtett világért. Mutass példát! 
Csatlakozz az Ökogyülekezeti Mozgalomhoz!
 
Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 10.
 
ÖGY cím díj 2021
 
 
Kapcsolódó tartalmak:
Buda1 
 

 budai th 2014

 

 Teremtés hete Budán - 2014.
ÖGYM FP 6
 

Kapcsolódó cikkek