Ökogyülekezeteink életéből - III.rész

Vannak egyházi közösségek, akik tudatosan törekszenek egy fenntarthatóbb életmód megvalósítására, ennek hitbeli megélésére is, bevált jó gyakorlataikat szívesen megmutatják másoknak is. Nem könnyű feladat a fogyasztói társadalom sugallta értékrenddel szemben mértékletességet hirdetni, az ember és környezet viszonyrendszerét biblikus alapokon szemlélni, kilépni a komfortzónából a megszokások és kényelmi szolgáltatások helyett. Akadályokkal teli utak ezek, botladozó lépésekkel, mégis óriási érték már önmagában a feladat felvállalása, a változtatásra való törekvés is.
Harmadikként a Budapest -Baross Gábor Telepi Jézus Szíve Plébánia életébe nyerhetünk bepillantást.
20201003 112050
Rózsafüzért talán már mind láttunk, de óriás rózsafüzért ami gesztenyéből készült talán még nem. Ha az ilyen, és ehhez hasonló kreatív megoldások felvillanyoznak minket, akkor irány a Baross Gábor Telepi Jézus Szíve Plébánia, ahol nem az óriás rózsafüzér az egyetlen innovatív ötlet. A plébánia immár öttagú Teremtésvédelmi Köre különleges programokról gondoskodik, ahol minden korosztály megtalálhatja számításait. Nem csak közösen javítanak bicikli belsőt – hogy még azt se kelljen kidobni – de arra buzdítanak, hogy járjanak minél többen két keréken munkába. Ami az egyiknek szemét, az a másiknak kincs – így van ez a farsangi jelmezekkel is, hiszen ha az ember idén hercegnő volt, jövőre mozdonyvezető lenne – ebben segít a plébánia farsangi jelmez cserebere akciója, ahonnan mindenki elégedetten távozhat. Azt már mondanunk sem kell, hogy az óriás rószafüzéren az imádságok a teremtett világért szólnak, a Teremtés hetén.

A plébánia teremtésvédelmi missziójával kapcsolatban bővebb részleteket ide kattintva találnak.

A bemutatkozást írta: Bárdos-Blatt Boglárka
Képek forrása: Baross Gábor Telepi Jézus Szíve Plébánia

Felelősséggel tartozol Te is a teremtett világért. Mutass példát!
Csatlakozz az Ökogyülekezeti Mozgalomhoz!

Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 10.

ÖGY cím díj 2021