Ezt a világot kell megőrizni

A teremtésvédelem iránt elkötelezett gyülekezetek munkáját díjazták a Teremtés Hete idei nyitó istentiszteletén, mely egyben az Európai Keresztyén Környezetvédelmi Hálózat magyarországi nagygyűlésének megnyitója is volt.

Az ökumenikus teremtésvédelmi munkacsoport tagjai – Béres Tamás, ifj. Gyimóthy Géza, Khaled László, Kodácsy Tamás, Kodácsy-Simon Eszter, Nobilis Márió, Szűcs Boglárka és Victor András – az idei teremtésünnepre is készítettek segédanyagot, a gyülekezetek környezettudatosságát segítő tanulmányokkal, bibliai vázlatokkal és gyakorlati ötletekkel.Kitartó, több éves munkájuk nyomán egyre több keresztény közösség lesz fogékony a teremtésvédelemre. Az ilyen kezdeményezéseket igyekszik elismerni kitüntetéseivel a református Ökogyülekezeti Mozgalom és az evangélikus egyház Ararát munkacsoportja. A Teremtés Hete idei megnyitóján a Tatai Református Egyházközség (képünkön) vehette át az Ökogyülekezeti díjat, a házigazda Balatonboglári Evangélikus Egyházközség pedigÖkogyülekezeti címet kapott.

Feke György, képek: Vargosz