Teremtés hete a Budai református Gyülekezetben 2014

A legkisebbek is megünnepelték a teremtés hetét.

Teremtés hete 2014 - Őrizd meg a rád bízott kincset! (1Tim 6,20)
Budai Református Családi Napközi - kis kertet kerteltünk, piacoltunk, kóstolgattunk
Gyülekezetünk Öko gyülekezet, így családi napközink is kiemelt figyelmet fordít a környezetre, Isten teremtett világára. Olyan közösség vagyunk, ahol mindenki tisztában van a környezet védelem, a természet megóvásának fontosságával. Életünk fontos része a gyermekek és szüleik tájékoztatása és a kicsik életkoruknak megfelelő tanítása. Berendezésünk az egyszerűség, a takarékosság, a praktikusság jegyében készült, a helyi sajátosságokat tükröző természetes anyagokból. Az épületen belül energiatakarékos berendezések, víztakarékos öblítők működnek, a levegő illatosítására gyógynövényeket használunk, ha nincs szükség a villanyvilágításra, lekapcsoljuk azt. Lehetőség van a használt ruhák, játékok, háztartási eszközök, könyvek cseréjére. A gyermekek aktívan részt vesznek az elemi környezetvédelmi tevékenységekben (téli madáretetés és - védelem, élőlények óvása). Megünnepeljük a zöld jeles napokat, de kiemelt ünnepünk a Teremtés hete.
Idén kertet, apró fácskákat ültettek a pici kezek, beszéltünk a természet szépségéről, öntöztünk és megbeszéltük, hogyan gondozzuk majd a csemetéket. Megismerkedtünk az őszi piac szépségeivel, megkóstoltuk a finom gyümölcsöket, kompótot, őszi tálat készítettünk.
A hozzánk járó két év körüli gyermekek fogékonyak, értelmük nyitott mindenre így úgy gondoljuk jó helyre vetettük a környezet és teremtésvédelem magocskáit.

Fördős Kata misszió gondnok - Árvai Kata családi napközi vezető
www.gyulekezet.hu