"Műveljük Együtt!" pályázat 1. rész: RÜGYEK ÉS RIPACSOK – Fotó- és videópályázat

Akció felhívásunk, amely a Műveljük Együtt! pályázat első része, a tavaszi megújuláshoz kapcsolódik. A feladat nincs iskolai helyszínhez kötve, online oktatási rendben is könnyen megoldható.  A résztvevők megismerhetik az élet és elmúlás titokzatos körforgásának egy láthatatlanul rejtőzködő pontját, ahol a születés és halál egy helyen jelenik meg, a rügyek ugyanis ugyanott fejlődnek, ahol a levelek elhaltak.

A tavasszal kipattanó RÜGYEK jó ismerőseink, de gondoltátok volna, hogy valójában már régóta ott várakoznak? Az ősszel levált levél nyoma, a LEVÉLRIPACS pedig észrevétlenül megbújik, nem is nagyon tudunk róla. A levélripacsok - az ág kérgén maradt levél-talp nyomok és bennük a szállító csövecskék kötegeinek apró, pontszerű maradványai - különleges és egyedi rajzolatúak, érdemes ezeket is közelebbről megszemlélni. Aki ért hozzá, még azt is meg tudja mondani, hogy milyen fáról van szó, ugyanis minden fajnak más és más a levélripacsa.  A rügyekről és levélripacsokról a leírásban, és fotógalériában találtok bővebb információkat. A témához kapcsolódó lelki csemegét is kínálunk, amely itt olvasható.

RÜGYEK ÉS RIPACSOK Fotó és videópályázat végleges
Feladat
A rügyek a tavasz örömhozó hírnökei, a ripacsok pedig különleges formájukkal megmozgatják az ember fantáziáját. Ebben a témakörben várunk alkotásokat: fotót, fotósorozatot, kollázst, videot, elektronikus formátumban.  A beérkező pályamunkákat ötletesség, humor, teremtésvédelmi-, bibliai kapcsolódás, szépség és a kivitelezés minősége alapján értékeljük. A pályázatok elbírálása névtelenül, jeligés rendszerben történik. Az akció végén a legjobb feladatok készítőit környezettudatos ajándékokkal díjazzuk.

Jelentkezés módja
Köznevelési intézmények (óvoda, iskola) növendékeit, pedagógusait, (hitoktatóit is) várjuk, 1-5 fős csapatokban. Jelentkezéshez szükséges a jelentkezési lap kitöltése, valamint a feladat határidőre történő beküldése az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mailcímre.

Jelentkezési és beküldési határidő:
2021. április 15.

Bővebb információ: Szűcs Boglárka, 30 453-2950, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Szervezők:
Az akciót a Károli Gáspár Református Egyetem Teremtésvédelmi Műhelye szervezi,  Dr. Kodácsy Tamás, Kolonics Patricia, Szűcs Boglárka, Dr. Victor András közreműködésével.

Szakmai partner:
Református Pedagógiai Intézet

Napsütötte tavaszi sétákat, kellemes természetfotózást kívánunk!

Rajzpályázati változás

A "Találkozásom a Biblia élővilágával" címmel meghirdetett rajz-és fotópályázat eredményhirdetési határideje módosul.

Fotópályázat! Nyári madárvédelem! Küldd be legjobb fotóidat!

INDUL A MÁSODIK FORDULÓ! A NYÁRI MADÁRVÉDELEMRŐL VÁRUNK JÓ FOTÓKAT! Az MRE Ökogyülekezeti Mozgalom a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szakmai támogatásával fotópályázatot hirdet. GYAKORLATI MADÁRVÉDELEM PARÓKIÁKON, TEMPLOMKERTEKBEN, ISKOLA-, ÓVODA-, EGYÉB INTÉZMÉNYI KERTEKBEN témakörben.  „Ugye, a verébnek párja egy fillér, és egy sem esik le közülük a földre Atyátok tudtán kívül? Nektek pedig még a hajatok szálai is mind számon vannak tartva.” Mt 10, 29-30

„Találkozásom a Biblia élővilágával” digitális rajz- és fotópályázat

Készítsetek rajzot, festményt, montázst, fényképet vagy video installációt olyan élőlényekről, amelyekkel a Bibliában és a hétköznapokban is találkoztok, vagy éppen olyan növényekhez és állatokhoz kapcsolódó szólások mondanivalójáról, melyek a Bibliából erednek. Leadási határidő: 2020. március 21.

A madárvédelmi fotópályázat első fordulójának eredményhirdetése

Lezárult a Madárvédelmi Fotópályázat első fordulója, amely a téli madárvédelemről szólt, (gyakorlati madárvédelem parókiákon, templomkertekben, intézmények kertjeiben).

Információ

Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Mozgalom

E-mail: info@okogyulekezet.hu

Telefon: +36-30/453-2950

Postacím: 1146, Budapest, Abonyi u 21.

Internet: www.okogyulekezet.hu

Facebook: www.facebook.com/Okogyulekezet

„There isn’t a Planet B! - CSO-LA/2017/388-137. A honlap az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Tartalmáért az Ökogyülekezeti Mozgalom felel, és azok nem szükségszerűen egyeznek meg az Európai Unió véleményével.”

Kövess minket

Hírlevél feliratkozás