Nézzétek meg az égi madarakat!

Közös madáretető készítés a Budai gyülekezetben - Csenki Zsuzsanna írása

Az I. kerületben nem régiben létrejött Szivárványország fogyatékosok napközijéből is voltak vendégeink, gyerekek, szülők, testvérek, munkatársak is, ahol szeptemberben Tárnok Anna diakónusunk szolgálataival megkezdtük a hitoktatást a fogyatékkal élő gyermekek között. És hát a seregnyi budai gyerekünk és szüleik is örömmel vettek részt a munkálatokban! Az istentisztelet után több felnőtt is csatlakozott az akkor már serényen kopácsoló, szorgosan munkálkodó gyermeksereglethez. Volt, aki Molnár Péter hitoktató lelkészünk vezetésével a védett madarak tablójának elkészítésén fáradozott.

Balla Gábor –Gabu –fafaragó művész presbiterünk csodásan megszervezte az előkészületeket. A madáretető alkatrészeket beszerezte, a házikót megtervezte, az alkatrészeket méretre vágta, hozott szerszámokat és segítőket a tavalyi felnőtt konfirmandus csoportjából, így a kis madárbarát jelöltek örömmel vihették haza az édesapjukkal, anyukájukkal közösen elkészített, remekbe szabott kis házikót. Reméljük azóta már minden elkészült etető a rendeltetési helyére került, és végzik azt a funkciót, amire készültek! De nem csak a gyerekek a felnőttek is nagyon élvezték a dolgot. Már azon tőrjük a fejünket, hogy mi legyen a következő alkalom, akikor majd így együtt munkálkodhatunk.

A házikóból Balla Gabu előre elkészített egy mintapéldányt, amit az alkalom végén a Szivárványország napközi lakói kaptak meg ajándékul a budaiaktól. A közös batyus ebéd után a diakóniai vasárnap keretén belül dr Gyöngyösi István tartott érdekes előadást szívünk lelki gyógyszereiről. „Minden jó nekünk, amit szívből teszünk, minden árt nekünk, amit a szívünkre veszünk.” Ez volt az előadás vezérfonala. Ennek során az is kiderült, hogy miért is éreztük magunkat ma annyira jól, mitől volt ez a mai diakóniai vasárnap annyira rendkívüli: Mert jót cselekedni, valami jó dolgot véghez vinni nem csupán azoknak jó, akikkel ezt megtesszük, hanem nekünk magunknak is javunkra van. Mert jó dolog egymással, a közösségünkben a környezetünkkel, jó kapcsolatot kiépíteni, azt ápolni. Ennek folytatásában is reménységünk van!

Csenki Zsuzsanna
diakóniai gondnok