Visszásságok az atomenergia alkalmazásában – virtuális kerekasztal

Szeretettel hívjuk és várjuk az Energiaklub szervezésében megrendezésre kerülő online kerekasztal beszélgetésre, amelynek résztvevője lesz Dr. Kodácsy Tamás, a KRE Egyház és Társadalom Kutatóintézet, Teremtésvédelmi Műhelyének vezetője, tudományos főmunkatársa.

atomenergia

Tíz évvel a fukusimai atomerőmű-baleset után a Joint Project - Nuclear Risk & Public Control c. projekt keretében áttekintjük országaink (Csehország, Magyarország, Bulgária, Lengyelország) és az EU nukleáris helyzetét. Az Energiaklub két új tanulmányt is készít a témában: az egyik az atomenergia működési anomáliáit elemzi, a másik kifejezetten az atomenergia környezeti hatásaival foglalkozik. A projektet egy egy héten át tartó programsorozat kíséri.

Szeretettel várjuk Visszásságok az atomenergia alkalmazásában című könnyed, virtuális beszélgetésre, melynek résztvevői:
Dr. Kodácsy Tamás, Károli Gáspár Református Egyetem, Egyház és Társadalom Kutatóintézet, Teremtésvédelmi Műhely
Dr. Papp László, a villanyautosok.hu szerzője
Pásti Lajos, megújuló energia mérnök
A kerekasztalt az Energiaklub szakértői, Egres Dorottya és dr. Munkácsy Béla moderálják.

Néhány biztosan felmerülő kérdés:
- Miért csökken évről-évre az atomenergia részesedése a globális energiafogyasztásban?
- Miért fontos, hogy a teljes életciklusban gondolkodjunk az energetika világában?
- Miért problémás egyre inkább napjainkban a 20. században általánossá vált centralizált energiatermelés?
- Mi várható a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban, hogyan kellett volna erről felelős döntést hozni?

Az esemény nyelve magyar, melyhez az alábbi linken lehet csatlakozni:
Meeting ID: 982 8543 0790, Passcode: 396066

Az esemény rögzítésre kerül. Ezt tudomásul vettem és a részvétellel ebbe beleegyezek.

További információ a Facebook eseménynél.

Forrás: Energiaklub

Várjuk szeretettel!
KRE ETK Teremtésvédelmi Műhely

*****