Újszászi Györgyi: Mi fán terem a méltányos kereskedelem - a fair trade? | Ökoest előadás

Előadó: Újszászi Györgyi, a Védegylet Egyesület főtitkára Vendégek: Dr. Czagány Gábor református lelkész és Babos Júlia (Keresztpont Egyesület)
A program a KRE-ETK Teremtésvédelmi Műhely (MRE Ökogyülekezeti Mozgalom) és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület közös Ökoest előadás.
Röviden a tartalomból: Vásárlásunkkal társadalmi változások elindítói lehetünk, miközben megadjuk a termelőnek azt a tiszteletet, ami a munkájáért jár. Elsősorban a Harmadik Világ termelőiről szól ez a fogyasztói mozgalom. Az elveit követhetjük a magyar termelők, kézművesek termékei esetében is. Hogy mindenkinek jó legyen. Az előadás során megismerkedhettünk egy hazai jó gyakorlattal, a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet által működtetett Keresztpont Egyesülettel, akiknek egyik fő célkitűzése a méltányos kereskedelem hazai propagálása.sorozata keretében valósult meg 2022. március 24-én Zoom alkalmazáson keresztül.