Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség

A tanulmányutakról hazahozott tudásnak nagy eredményei vannak a történelmünkben – a Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség egyik munkatársa egy ilyen tanulmányúton pillantott bele a ’Kolostorkertek gyógynövényeinek’ titkába. A gyógynövények azóta a gyülekezet egyik központjában a Mandák-ház kertjében járulnak hozzá az oázis hangulathoz, amit a fővárosi kert kölcsönöz. Nem a puszta esztétikum az egyetlen azonban, ami oázissá teszi a gyülekezet kertjét, hiszen egyrészt minden szerdán megnyitják kapuikat, amikor bárkit szívesen látnak egy tál meleg ételre, másrészt kertjüket permakultúrás kertté alakították. A karitatív vendégség jó alkalmat ad különböző teremtésvédelmi témák feldolgozására is – úgy mint például bőr-, környezet- és pénztárca-barát mosószer készítése. A tudatos életmód egyik fő jellemzője a természetjárás amiben a gyülekezet remekel; egy másik „tudatosság-mérő” pedig a rugalmasság, hiszen amellett, hogy milyen új ötleteket valósíthatunk meg, állandóan változó körülményekhez kell alkalmazkodnunk – a gyülekezetben vászon maszkok varrásával és annak szétosztásával válaszoltak a Covid19 teremtette új kontextusra.

józsefváros étkezés

RP5D0055 fullHD RP5D0056 fullHD
RP5D0018 fullHD RP5D0084 fullHD
 RP5D0104 800x1200  jozsefvaros202009284