Teremtés Hete a Soproni Evangélikus Gyülekezetben

A Soproni Evangélikus Gyülekezet, ökogyülekezet beszámolója

Szeptember 28.

Vasárnapi istentiszteleteinken megemlékezés a Teremtés Hete kezdetéről.

Szeptember 29.

Az Eötvös Gimnáziumban a Teremtés Heti reggeli áhítat témája az ember önző, fogyasztó életmódja, teremtett világ feletti uralkodási vágya volt, melyet egy ismeretterjesztő előadás követett a szelektív hulladékgyűjtésről.

Szeptember 29 – október 5.

A Teremtés Hete idei témája az evangélikus iskoláinkban a hittanórákon, valamint az óvodai foglalkozások során is előkerült.

Október 2.

Teremtés Heti áhítat a gyülekezetben az evangélikus középiskoláink kollégista diákjainak részvételével. Ehhez csatlakozóan gyülekezetünk tagjainak saját szőlő, alma és diótermését is megkóstolhattuk.

Október 5.

A Teremtés Hetét vasárnap aratási hálaadó istentisztelettel zártuk.

A gyermek istentiszteleten óvodásaink rövid Teremtés Heti műsorral (éneklés, vers) szolgáltak.

Október 12.

A „72 óra kompromisszum nélkül” akcióhoz az evangélikus középiskoláink diákjai is nagy számban csatlakoztak.  A program zárása a vasárnapi istentisztelet keretében történt.

Október 13.

Az egyetemi ifi keretében beszélgetés a klímaváltozásról és hatásairól. Az ökogyülekezeti mozgalom céljainak, valamint helyi ökogyülekezeti tevékenységeinknek bemutatása, további tervek megvitatása. Beszámoló az ECEN konferenciáról, beszélgetés az egyházak szerepvállalásának lehetőségeiről.

Október 19.

Prof. Dr. Molnár Sándor egyetemi tanár (gyülekezetünk tagja) „Mesélnek a fák” „Mesélnek a gombák” valamint a legújabban megjelent „Mesélnek az erdők-mezők állatai” című, teremtésvédelmi témákat is érintő könyveinek bemutatása, beszélgetéssel, meséléssel, dedikálással egybekötve.

Október 23.

A hagyományos városi „Rotary séta” idén az evangélikus kötődésű városi történelmi helyszíneket, nevezetességeket járta végig, Gabnai Sándor esperes vezetésével. A program egyik állomása az új gyülekezeti ház, ahol az épületenergetikai fejlesztések, az új energiatakarékos, és környezetbarát megoldások is bemutatásra kerültek.

Október 31.

A Christophoros gyülekezeti lap reformációi számában cikk fog megjelenni a gyülekezeti programjainkról (kiemelten a könyvbemutatóról), valamint az ECEN konferenciáról.

Gálos Borbála

Soproni Evangélikus Egyházközség, ökogyülekezet