Nézzétek az ég madarait!

Erdőkertesi Református Szorványgyülekezet - írása

Ebben az évben arra gondoltam, felkérem református ökogyülekezeteinket egy közös akcióra. Készítsünk madáretetőket lehetőleg természetes, vagy legalább újrahasznosított alapanyagokból, egyéni vagy akár közösségi munkával (pl. gyermekeink bevonásával) és osszuk meg egymással ötleteinket, élményeinket, tapasztalatainkat! Készítsünk fényképeket, vagy akár rövid videókat a munkáról, majd a kihelyezett etetőkről is, lehetőleg tollas barátaink jelenlétében! A képeket a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre várom és a blogon fogom megosztani. A fotózásra érdemes lenne felkérni kamaszodó fiataljainkat, akik szívesen készítenek képeket "mindenttudó" telefonjaik segítségével... Madáretető készítés közben akár meg is látogathatnánk egymást, beszélgethetnénk az ökogyülekezeti mozgalom jövőjéről. Az elkészült etetőket akár idős, egyedülálló testvéreink számára is elvihetnénk ajándékba, hogy a téli napokon, mikor a bezártság érzése még erősebb, egy az ablak elé kihelyezett madáretető látványa, a lakmározó cinegékkel, őket is jobb kedvre deríthesse. csomagolhatunk mellé egy két evangéliumi kiadványt, néhány szem piros almát... Csak rajtunk múlik.

Újvári László