TEREMTÉS HETI CSALÁDI ISTENTISZTELET ARNÓTON

Szalay László Pál beszélt a teremtésvédelem fontosságáról

Az istentisztelet hangulata most is kötetlenebb volt, Nahaj Péter gitárkísérete tette színesebbé  közös éneklésünket, amivel úgy dicsértük Istenünket, hogy az énekek szövegei is a természet szépségeiről szóltak. Vendég igehirdetőnk előadásában beszélt az Ökogyülekezeti Tanács hazai létrejöttéről, munkájáról, és arról, hogy gyülekezetünknek milyen lehetőségei vannak arra, hogy környezettudatosabb legyen.

Nemcsak elméleti síkon gondolkodtunk a teremtésvédelemről, mi magunk is asztalhoz ültünk, hogy egyszerű madáretetőt készítsünk a madaraknak télire. Olyan etetőt tanultunk meg készíteni, melyet pár perc alatt bárki elkészíthet otthon. Ajánljuk szeretettel olvasóinknak is, hogy egy parafa alátétet kenjen meg vastagon disznózsírral, úgy, mintha kenyeret kenne, majd forgassa meg madáreleségben. Átfúrva már fel is lehet akasztani egy macskamentes ágra. Arra figyeljünk oda, hogy ha elkezdtük az etetést, rendszeres legyen az utánpótlás!

Rácsok András